piątek, 11 października 2013

Prosie


-->
Prosie pieczone
Prosię młode, tłuste (najlepsze takie, które jeszcze sarno nie jadło), wytrzeć mocno solą z wierzchu i we środku, nafaszerować farszem, zrobionym . Jeśli chcesz wiedzieć więcej o miejsca na nocleg Krynica Zdrój to odwiedź stronę http://noclegikrynicazdroj.pl/apartament.html  z podróbek prosięcia, które obgotować, usiekać, dodać masła łyżkę, tartej bułki, parę jaj surowych, pieprzu, drobnych rodzynków czarnych- i cukru do smaku, nadziać tym farszem prosię i zaszyć; podłożyć łuczywa na krzyż, piec w piecu na brytwannie z nóżkami podkurczonemi, smarując kawałkiem słoniny; niektórzy wsadzając do pieca, skórkę wódką smarują, aby była cała krucha, ale kiedy prosię 'tłuste i, często smaruje się słoniną, a piec gorący, to będzie bardzo krucha i bez wódki; jak się prosię dobrze zrumieni i skórka na niem sucha, wyjąć rozebrać i dawać na stół.










Prosie pieczone z farszem pasztetowym.

Prosię młode, tłuste, wytrzeć mocno solą z wierzchu i we środku, nafaszerować farszem; Jeśli chcesz wiedzieć więcej o miejsca na nocleg Szczawnica to odwiedź stronę http://szczawnicapokoje.pl/partnerzy.php wieprzową lub cielęcą wątróbkę, serce i lekkie udusić z masłem, z pół funtem słoniny, przepuścić 2 razy z farszem przez maszynkę, osobno pół funta świeżego pasztetowym. masła utrzeć w donicy z 8 — 10 żółtkami na biało, dodać mięso przepuszczone przez maszynkę, po-solić, popieprzyć do smaku, wsypać siekanego zielonego kopru i trochę bulki tartej, osianej.


Prosie z kaszą

Prosię młode nafaszerować farszem z kaszy gry- czanej ugotowanej na sypko z pół funtem młodej Prosię z kaszą. słoninki, pokrajanej w drobną kostkę. Faszero-wać kaszą nie zupełnie dogotowaną, gdyż w prosiaku dojdzie.Jeśli chcesz wiedzieć więcej o język niemiecki tłumaczenie to odwiedź stronę http://lingua-projekt.pl/biznes.html  Przed faszerowaniem kaszę trochę Dalej postąpić, jak wyżej.


 kotlety bite

Kawałek schabu pokrajać na kotlety, licząc, jedno żeberko na kotlet, mocno i cienko zbić, posolić, Kotlety bite. obtarzać w mące, umaczać w jajku rozbitem, posypać tartą przesianą bułką i smażyć na rozpalonem maśle lub smalcu. Gdy kotlety zrumienią się na obydwie strony, odstawić na bok, by się wolno dosmażyły. Zobacz też   Kotlety podać, podlane masłem, z kapustą i kartoflami.